چرا انگلیسی یاد بگیریم؟

چرا انگلیسی یاد بگیریم؟

تب زبان آموزی سال‌هاست که تمام دنیا را فراگرفته و قطعا به این زودی‌ها این اشتیاق فروکش نخواهد کرد. در این میان زبان انگلیسی سال‌هاست بالاترین رتبه در لیست زبانهای محبوب برای یادگیری به عنوان زبان دوم برای زبان آموزان را به خود اختصاص داده است. قطعا پاسخ هر زبان آموزی به چرا انگلیسی، با توجه به موقعیت جغرافیایی و علمی و اجتماعی آن شخص جوابی متفاوت خواهد داشت. در این نوشتار کوتاه در پایاموز به مهمترین دلایل جذابیت زبان انگلیسی در بین علاقه‌‌مندان به زبان آموزی به صورت تیتروار اشاره‌‌ای گذرا خواهیم داشت.

• بیش از یک میلیارد و دویست میلیون نفر یا به عبارتی دیگر یک ششم مردم جهان به زبان انگلیسی به عنوان زبان مادری، زبان رسمی دوم و یا حداقل در سطح قابل قبولی که در ارتباطات روزمره از آن بهره می‌‌گیرند، مسلط هستند. و به عبارت ساده این یعنی زبان انگلیسی فرصت‌‌های بیشماری برای آشنایی با دیگر فرهنگ‌‌ها و البته آگاهی از دیدگاه‌‌های متقابل دیگران نسبت به فرهنگ خود را فراهم می‌‌آورد.
• با توجه به جهانی شدن و ارتباطات منطقه‌‌ای و فرا منطقه‌‌ای شرکت‌‌های تجاری مختلف، عبارت “مسلط به زبان انگلیسی” در آگهی‌‌های استخدام روز به روز به جزء لاینفک این آگهی‌‌ها تبدیل می‌‌شود. به مرور زمان تسلط به زبان انگلیسی جزو ضروریاتی خواهد بود که هر فرد جویای کار در هر سطح استخدامی باید از آن برخوردار باشد.
• در مقایسه با دیگر زبان‌‌هایی با ساختار پیچیده همچون عربی، چینی و ژاپنی زبان انگلیسی با توجه به ساختار روان و الفبای ساده یکی از آسان‌‌ترین زبان‌‌ها برای فراگیری است.
واژه‌‌های انگلیسی فراوانی که به زبان فارسی ورود کرده یادگیری این زبان را برای فارسی زبانان بیش از پیش آسان می‌‌کند.
• زبان انگلیسی زبان حاکم بر اینترنت، رسانه، سیاست و اقتصاد جهانی است.
• فراگیری علوم جدید، تحصیل یا تعامل با مراکز علمی بین‌‌ المللی بدون فراگیری زبان انگلیسی عملا غیر‌‌ممکن خواهد بود.

در کنار مزایای ذکر شده طبق تحقیقات جدید فراگیری زبان دوم اثری مستقیم بر تقویت حافظه و کاهش روند پیر شدن مغز و جلوگیری از بیماری آلزایمر یا زوال مغز دارد. یادگیری یک زبان جدید با به چالش کشیدن مغز باعث تقویت آن می‌‌شود. همچنین یادگیری زبان جدید، خصوصا زبان انگلیسی که بیش از دیگر زبان‌‌ها به صورت روزمره کاربرد‌‌های فراوانی دارد، به مرور قابلیت های چند وظیفه‌‌‌گی زبان آموز را تقویت می‌‌کند.

0 پاسخ به "چرا انگلیسی یاد بگیریم؟"

  ارسال یک پیام

  ©1400
  تمامی حقوق مادی و معنوی این آموزشگاه  برای پایاموز محفوظ است.
  بازنشر کلی یا جزیی مطالب این سایت منوط به اجازه کتبی از مدیریت سایت است.
  تماس با ما: INFO@PAYAMOZ.COM
  فنی: SUPPORT@PAYAMOZ.COM